OPERNÍ ODDĚLENÍ

Každý rok studenti operního oddělení připraví provedení jedné opery. Ve školním roce 2021/2022 jsme v krásném prostředí zámku Kozel mohli zhlédnout operu Popelka skladatelky Pauline Viardot.

Více


SYMFONICKÝ ORCHESTR

Studenti Konzervatoře Plzeň mají skvělou příležitost zahrát si ve školním symfonickém orchestru a připravit se tak na svou budoucí kariéru.

Více


SÁL ANTONÍNA DVOŘÁKA

Koncertní sál Konzervatoře Plzeň je vybaven koncertním nástrojem značky Steinway. Koncerty zde organizuje nejen naše škola, ale krásný prostor je využíván i základními uměleckými školami, Plzeňskou filharmonií a mnohými dalšími.

Více


HUDEBNÍ SOBOTY

Jednotlivá oddělení Konzervatoře Plzeň pořádají každý školní rok Hudební soboty. Pro žáky ZUŠ a jejich učitele je to příležitost setkat se se všemi vyučujícími oddělení.

Více

Světová premiéra skladby: Nicola Termöhlen - in anticipation of byrd

Světová premiéra skladby: Nicola Termöhlen - in anticipation of byrd

Il bosco di flauti - soubor zobcových fléten pod vedením Julie Brané nastudoval Fantazii č.2 pro 6 hlasů anglického renesančního skladatele Williama Byrda, od jehož úmrtí uplynulo letos 400 let. Současně inspiroval německou skladatelku Nicolu Termöhlen ke kompozici in anticipation of byrd, která byla věnována právě souboru Il bosco di flauti. Užijte si spolu s námi světovou premiéru této skladby.

Více
Úspěchy našich žáků v hudebních soutěžích

Úspěchy našich žáků v hudebních soutěžích

Zveřejňujeme úspěchy našich žáků, kteří se zúčastnili různých hudebních soutěží v ČR nebo v zahraničí.

Více
Školní časopis

Školní časopis

Více
Partneři Konzervatoře Plzeň