OPERNÍ ODDĚLENÍ

Každý rok studenti operního oddělení připraví provedení jedné opery. Ve školním roce 2021/2022 jsme v krásném prostředí zámku Kozel mohli zhlédnout operu Popelka skladatelky Pauline Viardot.

Více


SYMFONICKÝ ORCHESTR

Studenti Konzervatoře Plzeň mají skvělou příležitost zahrát si ve školním symfonickém orchestru a připravit se tak na svou budoucí kariéru.

Více


SÁL ANTONÍNA DVOŘÁKA

Koncertní sál Konzervatoře Plzeň je vybaven koncertním nástrojem značky Steinway. Koncerty zde organizuje nejen naše škola, ale krásný prostor je využíván i základními uměleckými školami, Plzeňskou filharmonií a mnohými dalšími.

Více

HUDEBNÍ SOBOTY

Jednotlivá oddělení Konzervatoře Plzeň pořádají každý školní rok Hudební soboty. Pro žáky ZUŠ a jejich učitele je to příležitost setkat se se všemi vyučujícími oddělení.

Více

Přijímací zkoušky

Přijímací zkoušky

1. kolo

Více
Premiéra studentského orchestru

Premiéra studentského orchestru

V rámci Týdne otevřených dveří se 21. 11. v Tylově 15, jedné z budov Konzervatoře Plzeň, poprvé uskutečnil naučný program, který si naši studenti sami vytvořili. Toto těleso s názvem ‘’Hakuna Matata’’ vzniklo z čiré lásky k hudbě. Už první představení mělo obrovský úspěch. "Testovacím" publikem se stali žáci 1. stupně plzeňských základních škol.
V projektu plánují nadále pokračovat. Přijďte naše studenty podpořit a oni vám na oplátku dopřejí nádherný hudebně - naučný zážitek.

Více
Masterclass s Walterem Fischbacherem

Masterclass s Walterem Fischbacherem

Studenti klavírního oddělení a oddělení EKN měli jedinečnou příležitost setkat se s legendou jazzového klavíru. Walter Fischbacher, rodilý Rakušan žijící již od roku 1994 v New Yorku, nedává masterclassy a ani nevyučuje. Vystudoval klasický klavír na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien, nyní se věnuje hlavně jazzu. Tento týden hraje v ČR několik koncertů s Laco Déczim.

Více
Partneři Konzervatoře Plzeň