Konzervatoř Plzeň


  • Úvodní strana

Konzervatoř Plzeň

Petr Novák

Po absolvování Konzervatoře v Plzni (1988-94), kde studoval u Jindřicha Durase, pokračoval ve studiu klavíru na Hudební fakultě AMU v Praze (1994-99) u Emila Leichnera, zároveň působil jako učitel Hudební školy Hlavního města Prahy (1995-99). Poté strávil jeden rok na stipendijním pobytu v Lipsku na Hochschule für Musik und Theater Felix Mendelssohn Bartholdy u Ulricha Urbana (1999-2000).  Účastnil se mistrovských kurzů Nelly Akopian, Eugena Indjiče, Paula Guldy, Vladimíra Krainěva a dalších významných umělců. Od roku 2001 učí na 3. Základní umělecké škole v Plzni a od roku 2003 zde vyučuje také na konzervatoři. Spolupracuje jak s Českým rozhlasem, tak s Českou televizí.

V rámci cyklu Mladí umělci se představují se objevil jako sólista Janáčkovy filharmonie Ostrava (1994, Koncert pro klavír a orchestr č. 3 Sergeje Vasiljeviče Rachmaninova), dále absolvoval několik recitálů se svojí sestrou houslistkou Janou Novákovou. Mezi ty nejúspěšnější patří recitály v rámci Pražského jara, dále ve Wigmore Hall v Londýně a v Bridgewater Hall v Manchesteru.

Získal 2. místo v soutěži Beethovenův Hradec, je vítězem Klavírní soutěže Bohuslava Martinů v Praze (1996) a 2. Jihočeské klavírní soutěže (1996). O rok později se probojoval až do čtvrtfinále v XVII. ročníku mezinárodní klavírní soutěže Clara Haskil ve Vevey (Švýcarsko).

Na Konzervatoři Plzeň vyučuje:
OdděleníObor
klávesové nástroje interpretační seminář
  dějiny a literatura hlavního oboru
  klavírní spolupráce
  klavír
  povinný klavír

kontaktní e-mail:

petrnovakplzen@centrum.cz