Konzervatoř Plzeň


  • Úvodní strana

Koncerty

10. 5. 2017, 19:30 hod

Dům hudby, sál Antonína Dvořáka, Husova 30, Plzeň. Dostaveníčko s Madame Pompadoure Julie Braná - flétny Edita Keglerová - cembalo, soubor Hartiq

Julie Braná - flétny

Edita Keglerová - cembalo,

soubor Hartiq

Julie Braná vystudovala Konzervatoř v Plzni v oboru příčná flétna ve třídě prof. M. Kroupové. V letech 1995-96 působila v Karlovarském symfonickém orchestru. Během studia na konzervatoři se intenzívně věnovala hře na flétnu zobcovou – vystupovala s různými soubory «staré hudby», se kterými natočila několik nahrávek (Musica Florea, Collegium Quodlibet Jiřího Stivína, Capella Rudolphina).

Hru na zobcovou flétnu studovala od r. 1996 u prof. Petera Holtslaga na «Hochschule für Musik und Theater» v Hamburku. Studium úspěšně ukončila v roce 2001 diplomem s vyznamenáním a koncertním diplomem v roce 2004. Věnuje se též hře na barokní a klasicistní příčnou flétnu, kterou studovala od r. 2001 u prof. Martena Roota na «Hochschule für Künste» v Brémách. Současně hrála v řadě německých «barokních» orchestrů (Hannoverische Hofkapelle, Hamburger Barockorchester, Kieler Barockorchester, Hannover Oper a další). Své vzdělání dále prohlubovala na mistrovských kursech u B. Kuijkena, W. Hazelzeta, K. Hüntelera a M. Verbruggen.

Od roku 2003 vede třídu zobcové flétny na Konzervatoři v Plzni a od roku 2006 také na Pražské konzervatoři. Každé léto učí na Letní škole staré hudby v Prachaticích. Pravidelně vystupuje a nahrává s různými soubory staré hudby  (Musica Florea, Collegium Marianum, Collegium 1704, Ensemble Inegál, Solamente Naturali). V r. 2003 založila spolu s cembalistkou Editou Keglerovou soubor Ensemble Accento.

 

Edita Keglerová vystudovala Konzervatoř v Plzni (obor klavír a cembalo) a pražskou AMU, v cembalové třídě prof. G. Lukšaité Mrázkové.

Následně pokračovala ve studiích v mistrovské třídě J. Ogga na Královské Konzervatoři v Haagu a Královské hudební akademii v Londýně.

 

V roce 2007 úspěšně obhájila svoji doktorskou disertaci na AMU v oboru „Interpretace a teorie interpretace“. Je laureátkou několika mezinárodních hudebních soutěží. Jako sólistka nebo členka různých komorních souborů vystoupila na řadě významných pódií nejen v Evropě, ale i v zámoří (Japonsko, Nový Zéland, Jižní Afrika, USA). Spolupracuje mj. s ansámbly Pražský barokní soubor,  Hipocondria, Barocco sempre giovane.

V roce 2004 založila spolu s flétnistkou Julií Branou soubor Accento. Nahrává pro vydavatelství  Supraphon a ARTA, kde vydala spolu se souborem Hipocondria unikátní CD s kompletem cembalových koncertů J. A. Bendy.

V letech 2003-2005 vyučovala na JAMU v Brně. V současné době pedagogicky působí na  Gymnáziu a Hudební škole hlavního města Prahy a na Pražské konzervatoři, kde vede cembalové třídy. Od roku 2006 byla opakovaně  zvána  jako lektorka cembalové hry na Letní školu staré hudby v Prachaticích. V létě 2015 iniciovala založení nultého ročníku  Hudebních kurzů ve Vrchlabí.