Konzervatoř Plzeň


  • Úvodní strana

Koncerty

25. 1. 2017, 19:30 hod

Dům hudby, sál Antonína Dvořáka, Husova 30, Plzeň. Lucie Valčová - Vítězka Mezinárodní smetanovské klavírní soutěže 2016

Lucie Valčová se narodila v Českých Budějovicích. Základy klavírní hry získala na soukromé hudební škole ve svém rodišti u Věry Krauskopfové. Ve studiu klavíru pokračovala na ZUŠ      v Českém Krumlově u MgA. Marie Šimkové Kotrčové, v jejíž třídě vystudovala později i Konzervatoř v Českých Budějovicích. V současné době je studentkou doktorského programu na Akademii múzických umění v Praze v oboru komorní hra a posluchačkou klavírní hry u Prof. Ivana Klánského.

Lucie Valčová se stala již na počátku své kariéry laureátkou řady národních soutěží, mezi něž patří mimo jiné soutěž Pro Bohemia v Ostravě, Prague Junior Note v Praze, Talent Jihočeského kraje, Concertino Praga a soutěžní přehlídka Konzervatoří České republiky. Později přišly úspěchy i na mezinárodním poli – v roce 2006 3. cena Anglo-Czechoslovak Trust v Londýně a l. cena na Mezinárodní soutěži Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních. V roce 2008 získala l. cenu na mezinárodní soutěži ve francouzské Nice a v roce 2012 3. cenu na soutěži Internationaler Rotary Musikfoerderpreis v Norimberku. V rámci studia na Hudební fakultě AMU v Praze získala zvláštní cenu firmy Yamaha pro nejlepšího posluchače klávesové katedry.

V roce 2013 reprezentovala HAMU na mezinárodním hudebního studentském festivalu v japonském Kyotu a v letech 2013-2015 se zúčastnila mezinárodních klavírních kurzů v Nice a v New Yorku, pod vedením prof. Emanuela Krasovského (Izrael) a prof. Akiko Ebi (Japonsko).
Lucie Valčová nahrála tři CD ze skladeb předních světových skladatelů.

V roce 2016 získala 1. místo v Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži, jejíž 32. ročník se    v březnu pořádal v Plzni.

 

Program:

L. van Beethoven: Andante favori WoO 57, 32 variací c moll WoO 80, Sonáta A dur op.101,  J. Brahms: Šest klavírních kusů op. 118 - Intermezzo č.1, 2, Balada, B. Smetana: Útěcha, Fantazie na české národní písně