Konzervatoř Plzeň


  • Úvodní strana

Koncerty

23. 11. 2016, 19:30 hod

Dům hudby, sál Antonína Dvořáka, Husova 30, Plzeň. Legenda světových pódií Shizuka Ishikawa

Shizuka Ishikawa získala v r.1966 první cenu v celostátní soutěži, poté r.1969 další 1. cenu v soutěži tokijského rozhlasu a 1. cenu v mezinárodní rozhlasové soutěži Concertino Praga.Již v Tokiu se stala žákyní prof. Marie Hlouňové, která tam působila pedagogicky. Za ní pak Ishikawa přesídlila do Prahy, kde od r.1970 studovala jako stipendistka Čs. rozhlasu. Později získala laureátské tituly na mezinárodních soutěžích H. Wieniawského v Poznani (1972),královny Alžběty v Bruselu (1976) a F. Kreislera ve Vídni (1979).

V devatenácti letech hrála poprvé sólově s Českou filharmonii, v jednadvaceti poprvé na festivalu Pražské jaro. S Českou filharmonii se zúčastnila turné po Japonsku. Jako sólistka Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra a Japan Philharmonic Orchestra absolvovala vystoupení v řadě evropských hudebních center a na festivalech ve Varšavě, Zagrebu, Budapešti a Helsinkách. Na konci 70. let začala s rozhlasovými a gramofonovými nahrávkami. Mnohé uskutečnila s Českou filharmonii a Brněnskou filharmonii, Dvořákovým komorním orchestrem, Pražským komorním orchestrem, Capellou Istropolitanou a Würtembergskou filharmonií. Její nahrávky vlastní gramofonové firmy: v Čechách – Supraphon, Lotos, GZ – Digital media a v Japonsku: Exton Octavia Records.

V jejím repertoáru zaujala význačné místo česká hudba. V jejích programech je výrazně zastoupena i virtuózní houslová literatura.Od roku 1997 je členkou Kubelíkova tria, s kterým pravidelně vystupuje na světových pódiích pro komorní hudbu.V současnosti hraje na housle s dílny Hieronyma Amatiho II. (circa 1690) a Pietra Ambroziho (1740)

 

Program:

L.van Beethoven – Sonáta A dur op.69 č.3 (1808)

L.van Beethoven – Sonáta F dur op.24 č.5 „Jarní“ (1801)

J.Brahms – Trio H dur op.8 č.1 (1891)