Konzervatoř Plzeň


  • Úvodní strana

Konzervatoř Plzeň

 

BIG BAND KONZERVATOŘE PLZEŇ

 

byl založen v roce 2009. V jeho repertoáru lze nalézt jak skladby klasického swingu (G. Miller, D. Ellington, C. Basie, G. Gershwin), tak i moderního jazzu (V. Kozel, K. Hála) až po rock a jazzrock (J. Zawinul, M. Svoboda).

Ač Big Band Konzervatoře Plzeň, z posluchačů konzervatoře je složen jen zčásti. Hrají v něm i studenti dalších plzeňských středních škol, vysokých škol, ale i lidé, kteří už mají svá zaměstnání a pracují v úplně jiném oboru.

Je to prostě kapela, která spojuje mladé lidi a swingové nadšence bez ohledu na jejich profesní zaměření.

V premiéře se BB představil 19. 6. 2009 na festivalu „Jazz u řeky“ v Třemošné a od té doby účinkoval a spoluúčinkoval na mnoha významných akcích (otevření nového koncertního sálu v Domě hudby, natáčení s Big Bandem ČRo řízeným V. Kozlem, vánoční koncert ve Velkém divadle v Plzni, benefiční koncert v Měšťanské besedě, slavnostní koncert města Tachov, hud. festivaly v České Kamenici a ve Stříbře, v zahradách zámku v Bečově nad Teplou, při prezentaci Plzeňského kraje v Praze na Vyšehradě a uvedl mnoho dalších swingových koncertů, např. v Div.B.Němcové ve Fr. Lázních, Domažlicích, Blatné, Janovicích nad Úhlavou, atd.)

Pravidelným každoročním vystoupením je však „Jarní koncert“ v Domě hudby, na nějž zve významné hosty. Mezi ty, kteří s Big Bandem Konzervatoře Plzeň už spolupracovali, patří například Stanislava Topinková, Tomáš Savka či legendární trombonista Svatopluk Košvanec.

Big Band Konzervatoře Plzeň vede od jeho založení trombonista Petr Mráz.

Kontakt: petrmraz@centrum.cz