Konzervatoř PlzeňBIG BAND KONZERVATOŘE PLZEŇ

Byl založen v lednu 2009. V jeho repertoáru lze nalézt jak skladby klasického swingu (G.Miller, D.Ellington, C.Basie, G.Gershwin), tak i moderního jazzu (V.Kozel, K.Hála) až po rock a jazzrock (J.Zawinul, M.Svoboda).

Ač Big Band Konzervatoře Plzeň, z posluchačů konzervatoře je složen jen zčásti. Hrají v něm i studenti dalších plzeňských středních škol, vysokých škol i lidé, kteří už mají svá zaměstnání a pracují v úplně jiném oboru. Je to prostě kapela, která spojuje mladé lidi a swingové nadšence bez ohledu na jejich profesní zaměření.

V premiéře se BB představil 19. 6. 2009 na festivalu „Jazz u řeky“ v Třemošné a od té doby účinkoval a spoluúčinkoval na mnoha významných akcích (otevření nového koncertního sálu v Domě hudby, natáčení s Big Bandem ČRo řízeným V. Kozlem, vánoční koncert ve Velkém divadle v Plzni, benefiční koncert v Měšťanské besedě, slavnostní koncert města Tachov, v zahradách zámku v Bečově nad Teplou, při prezentaci Plzeňského kraje v Praze na Vyšehradě atd.).

Pravidelným každoročním vystoupením je však JARNÍ KONCERT v Domě hudby, na nějž zve významné hosty. Mezi ty, kteří s Big Bandem Konzervatoře Plzeň už spolupracovali, patří například Stanislava Topinková, Tomáš Savka či trombonista Svatopluk Košvanec.

Big Band Konzervatoře Plzeň vede od jeho založení trombonista Petr Mráz; za velký úspěch lze považovat 2. místo v soutěži Big Bandů na Mezinárodním jazzovém hudebním festivalu v České Kamenici.

Kontakt: petrmraz@centrum.cz